start

Aktualnosci

Święto niepodległości w kolekcjonerstwie - wystawa

08-11-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz  Polskie Towarzystwo Numizmatyczne oddział w Krośnie serdecznie zapraszają na wystawę Święto niepodległości w kolekcjonerstwie. Na wystawę składają się numizmaty poświęcone historii  Polski i jej drogi do wolności. Zbiory krośnieńskich numizmatyków będzie można oglądać od 9 do 29 listopada 2019 r.

 

Zapraszamy również do jubileuszowego serwiu Aleje Niepodległości przygotowanego przez Bibliotekę Narodową, ze wstępem prof. Andrzeja Nowaka. Serwis podzielono na 10 części: Odzyskanie Niepodległości, Twórcy niepodległości, Gazety Polskie 1917-1918, Obchody Niepodległości w 20-leciu, Niepodległość w 1918 r. w drugim obiegu, Niepodległość na afiszach, Legiony Polskie, Niepodległość na liście UNESCO, Niech żyje Niepodległa, Pieśni Niepodległości. Znajdziemy w nim afisze, gazety, ulotki,  pieśni sprzed 100 lat oraz biogramy i publikacje ludzi, którym zawdzięczamy Niepodległą Rzeczpospolitą.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito