start

Aktualnosci

Bogdan Biernat - wystawa rysunku i rzeźby

12-09-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza do obejrzenia prac Bogdana Biernata. Wystawa prezentowana jest w holu Biblioteki do 12 października.

 

 

Bogdan Biernat, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. W 1979 r. ukończył Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom obronił w pracowni prof. Mariana Koniecznego). Od grudnia 1979 r. do września 1980 r. był asystentem muzealnym w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie. Od 1980 r. pracował w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, gdzie prowadził zajęcia z rzeźby i snycerstwa. Uprawiał rzeźbę i rysunek. Jego prace znajdują się w zbiorach Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Państwowego Muzeum w Majdanku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Galerii w Straubingu (Niemcy) oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie i USA. Ważniejsze realizacje rzeźbiarskie: Pieta na cmentarzu parafialnym w Rymanowie (1979) Tablica pamiątkowa z popiersiem prof. Jerzego Dmochowskiego dla Zespołu Szkół Rolniczych w Krośnie (1988) Tablica pamiątkowa z portretem prof. Tadeusza Brzozowskiego dla Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie (1989) Tablica pamiątkowa poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji pobytu na ziemi krośnieńskiej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krośnie- Polance (1999) Rzeźba w kamieniu (pomnik Matki Bożej Królowej Polski) na placu pod ratuszem w Brzozowie, realizacja z córką Kasią (2000).

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito