start

Studenci na scenie - muzyka, humor, taniec

Goście Międzynarodowego Festiwalu Studenckiego

W dniach 21-23 maja będziemy gościć w naszej uczelni przeszło 60 studentów z uczelni partnerskich z Węgier, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Polski, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Studentów. 22 maja br. o godz. 15.00 na scenie krośnieńskiego rynku swoje talenty artystyczne zaprezentują młodzi ludzie, którzy przyjadą do nas ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi programami. Program ten zostanie powtórzony w dniu 23 maja w godz. 10:00-11:00.

 
Na scenie zobaczymy artystów z: Uniwersytetu w Preszowie (Słowacja), Ukraińskiej Akademii Drukarstwa (Ukraina), Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy (Polska), Uniwersytetu w Sarospatak i Egerze (Węgry) oraz z Zespołu Pieśni i Tańca (PWSZ, Polska).
 
Nie zabraknie folkloru, nowoczesnego brzmienia, pięknych głosów, skomplikowanych układów tanecznych czyli pokazów mistrzowskich talentów. Warto wziąć udział w jedynym takim festiwalu, w którym przedstawiciele różnych kultur wspólnie cieszą się młodością, zabawą i tworzą wspólnotę najlepszej europejskiej młodzieży.
Międzynarodowy Festiwal Studentów ma w krośnieńskiej uczelni sporą tradycję - odbywa się on po raz czwarty, a uczestnicy festiwalu każdego roku chwalą jego niepowtarzalny charakter, klimat miasta i przyjacielską atmosferę.
 
 

 

Zespół pieśni i tańca PWSZ w Krośnie

Zespół Pieśni i Tańca

          Zespół Pieśni i Tańca działający w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie powstał w 2011 roku. Zespół składa się z grupy wokalnej i tanecznej, a tworzą go studentki i studenci różnych kierunków i roczników. Celem Zespołu jest poznawanie, upowszechnianie i pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Zespół w swoim repertuarze ma polskie tańce narodowe, przyśpiewki regionalne i ludowe, kolędy i pastorałki. Zespół brał aktywny udział w uroczystościach uczelnianych, obchodach rocznicowych, konkursach, Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży w Polsce oraz reprezentował Polskę poza granicami. Opiekunami artystycznymi Zespołu są: mgr Danuta Kamińska i dr Janusz Boczar.
 
 W tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży Zespół zaprezentuje poloneza powitalnego, krakowiaka, poloneza oraz przyśpiewki regionu krośnieńskiego w opracowaniu muzycznym dr J. Boczara.
 
Członkami Zespołu są: grupa wokalna – Karolina Cetnarska, Dominika Fiedeń, Katarzyna Frydrych, Monika Godos, Paulina Jakieła, Joanna Kozubal, Dominika Kucharska, Aleksandra Kurcon, Sylwia Menet, akordeonista – Michał Dziki; grupa taneczna – Mariola Bądyra, Katarzyna Brożek, Gabriela Bugiel, Ewelina Dobrowolska, Marzena Druzik, Marzena Kasiak, Agata Kucab, Barbara Lorenc, Paulina Magdziak, Paulina Rymarska, Anna Wolanin, Angelika Ziobro, Michał Bochniak, Bartłomiej Bodzan, Rafał Boroń, Marcin Farbaniec, Grzegorz Lorenc, Kamil Rowicki, Paweł Wojtuń, Krystian Zawada.
 
 
Tekst „ Poloneza powitalnego” inaugurującego tegoroczny Festiwal:
 
Polonez powitalny
Stary Urban z wieży farnej
na krośnieński rynek zerka,
Pigonianum i rektorat
tu krośnieńska jest uczelnia.
Witamy Was wszystkich
pieśnią i tańcami
wesoło, hej wesoło.
To studenckie Krosno
pięknie się Wam kłania,
zatańczymy wokoło.
Nowoczesność i tradycja
tu na co dzień ciągle gości,
uśmiechnięci i weseli,
my rośniemy dla przyszłości.

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito