start

IT Academy Microsoft  W roku akademickim 2009/2010 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie zapoczątkowano uruchomienie IT Academy Microsoft.
   

  Współpraca oznacza prestiż dla uczelni, ale nie tylko, bo również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, kursów e-learningowych dla pracowników Zakładu Informatyki czy możliwość odbycia szkoleń w specjalistycznych ośrodkach Microsoft.

  Co kryje się zatem pod tym hasłem IT Academy Microsoft.

  W ramach tego programu Uczelnia corocznie otrzymuje grant edukacyjny, który może wykorzystać na rozwój wiedzy, umiejętności oraz certyfikację pracowników uczelni prowadzących zajęcia dydaktyczne. To etap związany z rozwojem kadry dydaktycznej krośnieńskiej uczelni.

  Każdy poziom członkostwa wiąże się z możliwością korzystania z szerokiej gamy narzędzi i zasobów, wspomagających proces przekazywania wiedzy o technologiach Microsoft– twierdzi Robert Rajs koordynator IT Academy Microsoft PWSZ Krosno.

  - Prowadzący zajęcia będą mieli możliwość dokształcania się, odbycia kursów – mówi Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft w PWSZ Krosno. – „Uczelnia otrzyma też możliwość uzyskania darmowych licencji na oprogramowanie Microsoft. Ponadto podjęcie współpracy oznacza dostęp do biblioteki multimedialnej, składającej się z setek specjalistycznych publikacji z zakresu informatyki” – wylicza.

  Dla studentów dedykowany jest poziom IT Academy (lokalna).
  „Kilkunastu studentów Kierunku Turystyka i rekreacja otrzymało swoje Certyfikaty, które są dokumentem poświadczającym zdobycie wiedzy informatycznej z oprogramowania firmy Microsoft na najwyższym poziomie. Studenci Kierunku Turystyka i rekreacji przeszli 2 semestralny poziom kształcenia informatycznego (Technologia informacyjna oraz Informatyka w turystyce)” - mówi mgr Robert Rajs – Koordynator IT Academy Microsoft PWSZ Krosno.

  Tym samym studenci II TiR zapoczątkowali tym samym naszą IT Academy Microsoft (lokalna).

  „Od października 2010 rozpoczynamy więc certyfikację dla wszystkich kierunków kształcenia, wyróżniając najlepszych studentów, którzy w toku studiów wykażą się wiedzą praktyczną z aplikacji użytkowych oraz systemów operacyjnych firmy Microsoft” - dodaje.

  Certyfikaty otrzymają najlepsi studenci na podstawie zaliczenia lub egzaminu.
  Co da im taki dokument? - To jest certyfikat najbardziej znanej firmy, działającej w branży komputerowej na świecie – podkreśla koordynator programu. Jako prowadzący uczelniane Biuro Karier, dobrze wie jak trudno zdobyć pracę. A taki certyfikat z pewnością wyróżni składane przez naszych absolwentów dokumenty aplikacyjne u pracodawców.

  Prowadzimy rozmowy z pracodawcami i wiemy, że samo ukończenie uczelni nie daje zatrudnienia. Oprócz podania i CV potrzebne jest jeszcze coś więcej. Ten certyfikat to jest właśnie “to coś więcej”, to jest znaczący dokument, bo potwierdza umiejętności studenta - mówi.

  Jak dodaje mgr Robert Rajs „Wprowadzenie IT Academy Essentials na PWSZ Krosno zmobilizuje studentów, którzy pragną uzyskać nie tylko zaliczenie z przedmiotu „informatycznego” w toku studiów, ale to zaliczenie będzie również pretendowało do uzyskania certyfikatu, który potwierdzi wiedzę i umiejętności”.

  Więcej informacji o programie IT Academy znaleźć można na wewnętrznej stronie IT - www.itacademy.pwsz.krosno.pl

    

   

  Istnieje również inna możliwość zdobycia Certyfikatu Microsoft. Po zorganizowaniu się grupy 20-osobowej z danego kierunku i zaakceptowaniu zgłoszonej grupy przez JM Rektora PWSZ Krosno. Jest to kurs 10-cio godzinny (płatny). Cena 90,00 zł. Szczegóły u organizatora kursu.
  szczegóły na stronie www.robraj.pwsz.krosno.pl/kursy-nowe.htm

   


   

 • Aktualności
 • O Akademii
 • Zasady otrzymywania certyfikatu IT
 • Studenci kierunku Informatyka
 • Pozostałe kierunki PWSZ
 • Informacje kontaktowe
 • Galeria
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito