Krośnieńska PWSZ wśród najlepszych uczelni w kraju kształcących na kierunkach turystycznych!
Po raz kolejny redakcja renomowanego czasopisma „Wiadomości Turystyczne” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem, było wyłonienie najlepszych uczelni przygotowujących do pracy w turystyce.
Trzeci raz z rzędu kierunek Turystyka i rekreacja, prowadzony od 15 lat w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, znalazł się wśród najlepszych uczelni w kraju o profilu praktycznym, kształcących kadry dla potrzeb turystyki. W rankingu, pośród uczelni publicznych, wyżej sklasyfikowano jedynie Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednocześnie, po raz kolejny, krośnieńska uczelnia – w zakresie kształcenia na kierunkach turystycznych – znalazła na pierwszym miejscu pośród wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w kraju.
Dlaczego warto studiować kierunek Turystyka i rekreacja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Proponowane w ramach kierunku specjalności studiów: Obsługa ruchu turystycznego, Turystyka aktywna z agroturystyką, Turystyka uzdrowiskowa, Wellness i SPA, dobrze wpisują się w oczekiwania lokalnego rynku pracy. Systematycznie rosnący w kraju sektor usług turystycznych potrzebuje – i będzie w przyszłości potrzebował – specjalistów w zakresie turystyki i rekreacji. Treści programów nauczania i specjalności prowadzonych w ramach kierunku doskonale korespondują ze Strategią rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020, wg której „turystyka wypoczynkowa, krajoznawcza oraz uzdrowiskowa będą w najbliższym czasie stanowić jedno z podstawowych źródeł dochodu mieszkańców regionu oraz przychodów województwa uzyskiwanych z ruchu turystycznego”.
Krosno i jego okolice, są liczącym się ośrodkiem recepcji ruchu turystycznego w tej części kraju i stanowią turystyczne przedpole dla atrakcyjnych turystycznie obszarów Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w tym dwóch Parków Narodowych (Magurskiego i Bieszczadzkiego). W południowej części województwa podkarpackiego, w której leży Krosno, znajduje się większość atrakcji turystycznych regionu. Stan taki sprzyja systematycznemu rozwojowi bazy turystycznej oraz stwarza coraz lepsze możliwości zatrudnienia (w tym także samozatrudnienia) w sektorze usług turystycznych.