start

Aktualności

Konferencja: „Dylematy zarządzania w ochronie zdrowia”

03-06-2014


Konferencja: „Dylematy zarządzania w ochronie zdrowia”

 

30 maja w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie odbyła się konferencja: „Dylematy zarządzania w ochronie zdrowia”, w trakcie której dyrektorzy lecznic wspólnie z naukowcami krajowych uczelni, wymieniali się doświadczeniami związanymi dylematami zarządzania w służbie zdrowia. Organizowana ona była w ramach III Ogólnopolskiego Zjazdu Szpitali im. Jana Pawła II. W organizacji konferencji brali aktywny udział m.in. studenci i wykładowcy Zakładu Zarządzania.

Konferencja objęła dwa obszary tematyczne: Instytucjonalne uwarunkowania managementu w obszarze ochrony zdrowia oraz Praktyczne zastosowanie instrumentów zarządzania w ochronie zdrowia. Uroczystego jej otwarcia dokonał Prorektor krośnieńskiej uczelni – doc. dr inż. Stanisław Rymar.

Tadeusz Pióro, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego mówił na temat aktualnych wyzwań regionalnej polityki zdrowotnej z uwzględnieniem uwarunkowań województwa podkarpackiego. Prof. Mieczysław Pasowicz z Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego podkreślał wpływ innowacyjności w medycynie na koszty leczenia pacjenta. Dr Beata Buchelt z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie analizowała współczesne podejście kadry medycznej do wykonywanego zawodu. Dr Dominika Cichońska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rekomendowała nowocześniejsze podejście do  subkontrakowania świadczeń zdrowotnych. Dr Maria Węgrzyn z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Marcin Wielgolaski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przygotowali referat na temat nowej perspektywy finansowania świadczeń medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz mapowania potrzeb pacjentów. Natomiast dr inż. Elżbieta Marcinkowska z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie przedstawiła wyniki badań dotyczące efektów zastosowania outsourcingu w placówkach medycznych.

Przeprowadzenie konferencji w zaplanowanym kształcie stało się przyczynkiem do  szerszego i odważniejszego mówienia na temat  problemów, z jakimi borykają się szpitale. Dyskusje panelowe były również okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania dobrych praktyk w zakresie zarządzania placówkami medycznymi.


 

W Polsce jest 17 szpitali noszących imię Jana Pawła II. Pierwszy zjazd miał miejsce w 2011 roku. Inicjatorem i pierwszym organizatorem ogólnopolskich zjazdów szpitali noszących imię Wielkiego Rodaka był Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad III Ogólnopolskim Zjazdem Szpitali im. Jana Pawła II objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Rektor PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie oraz Arcybiskup Metropolita Przemyski.

 

Więcej fotografii

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito