Z przyjemnością informujemy, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie kształcenia na nowym kierunku studiów:
Międzynarodowa komunikacja językowa
Międzynarodowa komunikacja językowa – studia licencjackie, 6 semestrów
Studia na kierunku Międzynarodowa komunikacja językowa stanowią unikatową ofertę edukacyjną, kierowaną do absolwentów szkół średnich oraz aktualnych studentów innych kierunków, którzy poszukują możliwości rozwoju swoich kompetencji komunikacyjnych na szeroko rozwiniętym międzynarodowym rynku nowoczesnych usług. Studia o profilu praktycznym na kierunku Międzynarodowa komunikacja językowa zakładają wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych studentów w oparciu o kształcenie ich sprawności w języku polskim oraz dwóch językach obcych, z jednoczesnym poszerzeniem ich wiedzy na temat przestrzeni biznesu, usług turystycznych czy nowych mediów.
Takiego spektrum umiejętności, wiedzy i kompetencji społecznych nie gwarantują żadne studia w naszej uczelni, a nawet w kraju.
Studia na kierunku Międzynarodowa komunikacja językowa umożliwią studentom szeroki wybór przedmiotów, co nada im większą autonomię i wpływ na kształtowanie programu studiów zgodnego z ich zainteresowaniami i praktycznymi potrzebami rynku pracy. Studia przygotowują absolwentów do dynamicznego dostosowania się do bieżących wymagań polskiego i europejskiego rynku pracy, przede wszystkim dzięki wpisanym do programu studiów praktykom zawodowym, współpracy międzynarodowej na poziomie uczelni i efektywnemu wykorzystywaniu europejskiego programu Erasmus+.
Studenci tego kierunku, dzięki wykwalifikowanej kadrze i nowoczesnej infrastrukturze dydaktycznej, mają szeroki dostęp do nowoczesnych technologii uczenia się i nauczania, uczelnia umożliwia im także liczne kontakty ze środowiskiem międzynarodowym.
W ramach różnych modułów specjalnościowych na tym kierunku realizowane są także cele wychowawcze i społeczne. Dając studentom specjalistyczne wykształcenie zawodowe przygotowuje się ich do życia w otwartym społeczeństwie obywatelskim opartym na zasadach tolerancji i poszanowania prawa, a jednocześnie wzmacnia w nich przywiązanie do podstawowych wartości humanistycznych, a także, poprzez poznawanie innych kultur.