start

Zielarstwo

Kierunek Zielarstwo

Zainteresowanie surowcami roślinnymi wpisuje się w tendencję powrotu do natury i wyboru rozwiązań ekologicznych. Wzrastająca świadomość społeczeństwa o leczniczych właściwościach roślin, a także popyt na produkty i suplementy diety pochodzenia roślinnego wpływają na rozwój przemysłu zielarskiego. Według ekspertów międzynarodowych, Polska uważana jest za kraj o dużych możliwościach produkcji zarówno, surowców zielarskich wysokiej jakości, jak i przetwórstwa zielarskiego. Plantacje roślin leczniczych w Polsce zajmują powierzchnię ponad 30 tys. hektarów, a prawie 70% skupowanych surowców zielarskich trafia na rynek krajowy do dalszego przetwórstwa, głównie na leki roślinne i produkty spożywcze. Istnieje więc konieczność popularyzacji wiedzy z zakresu właściwości i zastosowania roślin zielarskich. 

Od roku akademickiego 2016/2017 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie rozpoczyna kształcenie na studiach na kierunku Zielarstwo, na specjalnościach: produkcja surowców zielarskich, przetwórstwo zielarskie oraz rośliny zielarskie w produkcji żywności, suplementów diety, leków roślinnych kosmetyków (wybór specjalności następuje po ukończeniu czwartego semestru studiów).

Studia trwają 7 semestrów i kończą się nadaniem tytułu inżyniera

W trakcie trwania studiów studenci:
- zdobędą wiedzę z zakresu szczegółowej uprawy roślin zielarskich,
- poznają metody konserwacji i przechowywania surowców zielarskich,
- nabędą umiejętności w zakresie projektowania i urządzania plantacji i ogrodów zielarskich,
- zapoznają się technologiami produkcji preparatów ziołowych i żywności funkcjonalnej,
- zdobędą wiedzę o maszynach i urządzeniach stosowanych w przetwórstwie zielarskim,
- poznają funkcjonowanie poszczególnych działów przedsiębiorstw przetwórstwa zielarskiego, w tym m.in.: działów kontroli i oceny jakości surowców i  produktów zielarskich, linii produkcyjnych, działów badań, jednostek zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów pochodzenia zielarskiego,  
- zdobędą wiedzę ekonomiczną i prawną niezbędną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie produkcji i przetwórstwa zielarskiego. 
 
 

Harmonogram rekrutacji


  

PRZEJDŹ DO ELEKTRONICZNEJ REJESTRACJI NA STUDIA

 

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito