start

Informatyka praktyczna

Informatyka praktyczna

Studia trwają 7 semestrów i kończą się nadaniem tytułu inżyniera (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne).

Poznasz zasady funkcjonowania nowoczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących. Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę w dziedzinie programowania i administrowania systemami informatycznymi, bazami danych oraz technologii internetowej. Po studiach możesz prowadzić własną działalność gospodarczą lub znaleźć atrakcyjne zatrudnienie jako adminitrator sieci lub baz danych. Możesz wybrać jedną ze specjalności (wybór w trakcie studiów):


- informatyka praktyczna

Studia na specjalności Informatyka praktyczna przygotowują specjalistów do zastosowań informatyki w systemach wspomagających zarządzanie inteligentnymi budynkami oraz systemach elektronicznych pojazdów samochodowych. Student nabędzie wiedzę na temat nowoczesnych, komputerowych systemach sterowania o architekturze scentralizowanej jak i rozproszonej. Nabyte podczas zajęć umiejętności będzie mógł wykorzystać do projektowania nowoczesnych sieci urządzeń mikroprocesorowych najlepszych europejskich i światowych standardów. Absolwent będzie mógł podjąć pracę w firmach projektowych i serwisowych w branży nowoczesnych instalacji budynkowych oraz serwisowania pojazdów. Absolwenci mogą podjąć magisterskie studia uzupełniające.

 

Więcej informacji

Warunki i tryb rekrutacji:

Egzamin maturalny (nowa matura) - konkurs świadectw z uwzględnieniem pisemnego egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych.

Egzamin dojrzałości (stara matura) – konkurs świadectw obejmujący wyniki ukończenia szkoły średniej z języka polskiego, języka obcego i informatyki albo matematyki albo fizyki.

Z pominięciem postępowania rekrutacyjnego o przyjęcie na studia ubiegać się mogą laureaci i finaliści stopnia centralnego i okręgowego olimpiady matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej, astronomicznej, wiedzy technicznej.

Harmonogram rekrutacji

 

PRZEJDŹ DO ELEKTRONICZNEJ REJESTRACJI NA STUDIA

 

 

Informatyk królem - przeczytaj koniecznie

 

 

Najmniej problemów ze znalezieniem etatowej pracy mają informatycy, których nieustan­nie potrzebują firmy rozwijające działy e-commerce czy marketingu w sieci. Dla wielu spółek inwestycje w software i aplikacje biznesowe to warunek zwiększenia wydajności i sposób na dotarcie do większego grona klientów. W tym roku zapotrzebowanie na specjalistów IT jeszcze wzrośnie, bo do informatyzacji zabrały się ostro samorządy, służba zdrowia i administracja. Jesienią wzrośnie liczba procesów rekrutacyjnych związanych z trwającymi przetargami rozpisanymi przez różne instytucje publiczne - przyznaje Aleksandra Kujawa z firmy rekrutacyjnej Antal International. Obecnie informatyków szukają m.in. urzędy pracy w Warszawie, Łomży, Opolu, Tychach, Katowicach, Świnoujściu, Ostrowie Wielkopolskim. Programistów potrzebują również biura zamówień publicznych w Opolu czy komenda uzupełnień w Brzegu. Zarobki informatyków są zróżnicowane. Zależą od umiejętności, doświadczenia, regionu. Są więc tacy, którzy zarabiają 4-5 tys. zł brutto, ale najlepsi programiści mogą liczyć na 12-15 tys. zł. A zarobki doświadczonego konsultanta SAP, CRM mogą osiągnąć pułap nawet 20 tys. zł. Jednak specjaliści od rekrutacji zaznaczają: oprócz fachowej wiedzy pracodawcy oczekują od informatyka komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito