start

Najczęściej oglądane

Newsy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Artykuły

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Aktualności

Studenci DSDT na Konferencji Sektor 3.0 „nGO mobile” w Centrum Nauki Kopernik

05-06-2014
Sektor 3.0 „nGO mobile” – Organizacje bardziej mobilne
350 uczestników, 34 seminaria i warsztaty, wystąpienia ekspertów z zagranicy i nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji ITAKA za wykorzystanie nowych technologii. Wystąpienie Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego. To bilans „Sektora 3.0” – konferencji dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którą 21-22 maja zorganizowano w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
„Sektor 3.0” odbył się po raz czwarty, tym razem pod hasłem „nGO MOBILE”. Celem konferencji było zachęcanie organizacji pozarządowych do wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań mobilnych w swoich działaniach. Podczas prezentacji, warsztatów i seminariów uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zaprojektować stronę internetową dostosowaną do urządzeń mobilnych, w jaki sposób za pomocą komórki pozyskiwać środki na cele społeczne, jak zorganizować wirtualne biuro.
Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia przygotowanego przez studentkę I roku DSDT, uczestniczkę Konferencji:
Między 20-22 maja 2014 roku odwiedziliśmy stolicę. Pomagaliśmy w przygotowaniu Konferencji „Sektor 3.0”, poświęconej wykorzystaniu nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Została ona zorganizowana w Centrum Nauki Kopernik. Kwestie organizacyjne poznaliśmy od kuchni. Pracy było dużo, ale daliśmy radę ;-). Pomagaliśmy w przygotowaniu materiałów i miejsca konferencji, następnie w jej przebiegu, a na końcu w posprzątaniu tego, co zostało. Niektórzy z nas brali udział w tego typu wydarzeniu już po raz drugi, dla innych był to swego rodzaju chrzest bojowy. Co robiliśmy, możecie zobaczyć na zdjęciach :-).

Było to ciekawe doświadczenie, spotkaliśmy przedstawicieli ważnych instytucji, wśród uczestników konferencji znaleźli się Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji, przedstawiciele firm Intel, Microsoft, Wirtualna Polska, goście z USA, Wielkiej Brytanii, Nigerii i wielu innych. Mogliśmy też obserwować pracę tłumaczy symultanicznych. Współpraca z organizatorami Konferencji – przedstawicielami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) szła gładko. Chociaż byli mocno zabiegani, nie skąpili czasu na wyjaśnienia każdemu, kto ich potrzebował. Ostatecznie można chyba mówić o organizacyjnym sukcesie, będącym efektem współpracy ‘Facetów w czerni’, ‘Dam w bieli’ i Konrada M. ;-).
Podczas naszego wyjazdu nie zabrakło bardziej i, niestety, także mniej szczęśliwych zdarzeń. But that’s life! Właśnie, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że angielski jest ‘językiem roboczym świata’. Część z nas miała za zadanie towarzyszyć prelegentom i uczestnikom konferencji w drodze do miejsc spotkań. Podczas trwania warsztatów w drugim dniu rozdzieliliśmy się i udaliśmy się do wybranej wcześniej grupy warsztatowej. Część z nas była w siedzibie FRSI, gdzie warsztaty prowadził Femi Longe z CO-Creation Hub z Nigerii. Zetknięcie z nim, a także innymi osobami z tak wielu różnych branż stanowiło niecodzienne przeżycie. Początkowo chcieliśmy pozostać w roli obserwatorów, jednak zostaliśmy zaproszeni do aktywnego udziału w warsztatach :-).
Czas minął szybko, trzeba było wracać do domu, by następnego dnia zjawić się na krośnieńskim rynku i wziąć udział w Juwenaliach :-).

Tekst i zdjęcia Eunika Polowiec I rok DSDT

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito