Artykuły

Sport, Turystyka, AZS

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski

22-04-2013

W miniony weekend odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet (strefa C) w Krakowie. Nasze siatkarki zagrały w grupie 3 mecze:

PWSZ Krosno - Uniwersytet Rolniczy Kraków 2:0 (25:15, 25:10)
PWSZ Krosno - AGH Kraków 2:0 (25:19, 25:19)
PWSZ Krosno - AWF Kraków 2:1 (25:18, 27:29, 18:16)
Z trzema zwycięstwami nasze Akademiczki wyszły z pierwszego miejsca w grupie i zagrały w półfinale z drugim zespołem drugiej grupy, pokonując zespół UMCS Lublin 2:1 (19:25, 25:15, 15:12).
W finale nasze siatkarki zagrały z Uniwersytetem Rzeszowskim, któremu uległy 1:2 (7:25, 25:23, 11:15)
Ostatecznie nasze siatkarki w turnieju zajęły II miejsce i tym samym wywalczyły awans do wielkiego finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędzie się 2-5 maja we Wrocławiu.

Wyróżnienie, dla najlepszej atakującej, dostała zawodniczka naszej uczelni Gabriela Gasidło.