Newsy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Artykuły

Sport, Turystyka, AZS

Udany występ Profesora dra hab. Grzegorza Przebindy w XI Międzynarodowym Biegu Skawińskim

13-05-2013

W dniu 11 maja 2013, podczas XI Międzynarodowego Biegu Skawińskiego rozgrywanego na dystansie 10 km, udany występ zaliczył Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda. W silnie obsadzonej stawce biegaczy Rektor PWSZ w Krośnie ukończył zawody z dobrym czasem 43 minuty i 24 sekundy. Bieg, w którym uczestniczyło łącznie 940 zawodników, zwyciężył reprezentant Kenii – Allan Masai Ndiwa, uzyskując wynik 29,54.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali dwaj młodzi biegacze reprezentujący KKB MOSiR Krosno. Łukasz Medejczyk uzyskał czas 34,02 (15 miejsce w klasyfikacji generalnej), zaś Marcin Michalec 34,14 sekund (17 miejsce w klasyfikacji generalnej). Z dobrym wynikiem (55,05) bieg ukończyła również Gabriela Mróz – studentka I roku Filologii angielskiej PWSZ w Krośnie – no co dzień reprezentująca również KKB MOSiR Krosno.

W ramach XI Międzynarodowego Biegu Skawińskiego zorganizowano również Marsz Nordic Walking. Wśród pań zwyciężyła Gabriela Łopatkiewicz z Krosna, drugie miejsce zajęła Beata Łopatkiewicz (prywatnie odpowiednio córka i żona Kierownika Zakładu Turystyki i Rekreacji – PWSZ w Krośnie).