Media o nas i my w mediach

07.05.2013 - Siatkarki obroniły tytuł Mistrza Polski

07-05-2013

Siatkarki obroniły tytuł Mistrza Polski

Siatkarska drużyna PWSZ Krosno drugi raz z rzędu sięgnęła po tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Studentki tej uczelni jednocześnie reprezentują Krosno w II lidze. Udany dla nich sezon dobiega powoli końca, ale przed nimi najważniejsze mecze i szansa na awans do I ligi.

PWSZ Krosno
Siatkarki z Krosna przeszły jak burza fazę grupową i znalazły się w strefie medalowej. Wykorzystały swoją szansę i po raz drugi z rzędu wywalczyły tytuł Akademickiego Mistrza Polski

Gdy podczas majówki większość z nas odpoczywała, siatkarki PWSZ Krosno walczyły o najwyższe laury. Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet odbył się w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (2-5.05).

W turnieju wzięło udział czternaście drużyn z całej Polski, które przeszły przez bardzo gęste sito eliminacji. W tym gronie nie mogło zabraknąć obrończyń zdobytego w ubiegłym roku tytułu Mistrzyń Polski, reprezentantek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

PWSZ Krosno
Drużyna PWSZ Krosno. Większość studentek tej uczelni jednocześnie reprezentuje barwy klubu KSS Karpaty Krosno

Pierwszą fazę grupową w wykonaniu krośnianek trudno nazwać inaczej, jak tylko solidną rozgrzewką. Trzy zwycięstwa odniesione nad PWSZ Elbląg, AWF Wrocław i UAM Poznań, w tym tylko jeden stracony set, to wynik, który przed walką o wejście do strefy medalowej, stawiał krośnieńską drużynę w doskonałym położeniu.

Niespodziewanie pierwszy mecz drugiej fazy grupowej, rozegrany w sobotnie popołudnie z drużyną Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zakończył się na niekorzyść krośnianek. Sprawa awansu do finału była jednak wciąż otwarta, ale drużyna PWSZ Krosno potrzebowała nie tylko zwycięstwa w meczu z kolejnym przeciwnikiem, ale też potknięcia drużyny z Bydgoszczy. Krośnianki, przystępując do meczu o wszystko, wiedziały już, że szczęście jest po ich stronie.

Przed podopiecznymi trenera Dominika Stanisławczyka otworzyła się szansa, której młode zawodniczki nie zamierzały wypuścić z rąk. W półfinale pokonały drużynę AKL Warszawa i przystąpiły do najważniejszego meczu.

PWSZ Krosno
Kapitan drużyny Katarzyna Nadziałek odbiera cenne trofeum

W finale na drodze krośnieńskiej drużyny do historycznego sukcesu stanął zespół Uniwersytetu Szczecińskiego. Jak na finał przystało, obie drużyny stworzyły fantastyczne widowisko. Siatkarska uczta rozpoczęła się od zwycięstwa drużyny PWSZ Krosno, ale w dwóch kolejnych partiach nasza drużyna musiała uznać wyższość rywalek. Szczególnie bolesna była porażka w drugim secie, w którym krośnianki ugrały jedynie 13 punktów. Zimny prysznic najwyraźniej podziałał mobilizująco, bo w czwartym secie to reprezentantki PWSZ Krosno zachowały więcej spokoju i wygrały bardzo zaciętego seta 25:23. Był to kluczowy moment rywalizacji, a tie-break był przysłowiową kropką nad "i" (15:9). Drugie z rzędu Akademickie Mistrzostwo Polski dla drużyny PWSZ Krosno stało się faktem.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została wybrana Gabriela Gasidło.

PWSZ Krosno

Na studentkach PWSZ Krosno opiera się drużyna reprezentująca Krosno w II lidze, działająca w ramach Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. Zespół ten nie zakończył jeszcze gry w sezonie 2012/2013. Po fazie play-off, z drugiego miejsca awansował do turnieju decydującego o awansie do I ligi. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie 17-19 maja. Gospodarz nie jest jeszcze znany, o prawo do organizacji ubiega się Krosno.

(2013-05-07/08:56:04)
(daniel kasztanek), (an), fot. (archiwum)